Taisyklingas žindymas. Pataria laktacijos konsultantė Daiva Šniukaitė-Adner – vanagaite.lt

Žindymas hipertenzija, Secondary links

Vyr. specialistas informuoja: žindymo nauda moters sveikatai

Miegas Rašyti apie mamos pieno naudą tikriausiai yra viena iš nedėkingiausių temų. Visai neseniai žindymas hipertenzija mama mamų gupėje paklausė ar yra naudos iš to mažo jos pieno kiekio, kurį ji gali sumaitinti savo kūdikiui. Bet kitą kartą mamos psichologinė būklė yra svarbesnė vaiko gerovės klausimu.

žindymas hipertenzija

Jeigu mama depresuoja, blogai jaučiasi, tai ar ji turi tęsti žindymą bet kokia kaina? Juk jos organizmas atiduoda maistines medžiagas į pieną ir tokiu būdu skriaudžia pačią mamą, kuri gali dėl to pasijusti išsekusi, imti nesveikuoti.

Taisyklingas žindymas. Pataria laktacijos konsultantė Daiva Šniukaitė-Adner

O kur dar naktinis žindymas! Tenka kelis prie kūdikio kelis kartus per naktį, o kartais ir keliolika!

Ieškoti m.

Ir taip visą laiką kol žindai ir maitini pagal poreikį. Juk dėl to ir  pavažiuoja stogas?

žindymas hipertenzija

Mamos nuovargis ir traumuojanti patirtis Daugelis mamų augindamos kūdikį ar mažą vaiką vienu ar kitu metu pasijunta išsekusios, pavargusios ir nebeturinčios jėgų susitvarkyti su savo pareigomis ar tinkamai pasirūpinti savo vaiku. Į motinystę žindymas hipertenzija pat ateiname su savo vaikystės ir paauglystės bei gyvenimo patirtimi, kuri labai dažnai yra traumuojanti.

Traumuojanti patirtis gali būti būti įvairi: nepriežiūra, fizinis, seksualinis priekabiavimas ar smurtas, tėvai, vartojantys svaiginančias medžiagas, smurtaujantys vienas prieš kitą, užsiimantys nelegalia veikla, serganys psichinėmis ligomis, tėvų skyrybos, nesaugi gyvenamoji aplinka — visa tai palieka žymes mūsų smegenyse ir kūnuose ir visa tai atsinešame į savo šeimą.

Veiksmingas masažas kūdikiams nuo pilvo diegliukų, kurį gali atlikti visos mamos

Kuri iš mamų Lietuvoje užaugo nepatyrusi nė vieno iš šių dalykų? Manau, kad tokių mamų, užaugusių be traumų, žindymas hipertenzija mažuma.

Žindymas - gyvenimo pamatas

Vaikystėje patirtų traumuojančių įvykių pasekmės pasireiškia paauglystėje ir vėlesniame amžiuje. Jau 15 metų sulaukę paaugliai patiria didesnį stresą kasdienybėje, iki ties daugelis jau būna sirgę depresija, o po ties labiau skundžiasi fizinės sveikatos pablogėjimais.

žindymas hipertenzija

O jaunos moterys su tokia praeitimi tapdamos mamomis susiduria su rizika patirtis ir daugiau traumuojančių įvykių. Sunkus ar neplanuotas nėštumas, depresija nėštumo metu, sunkus žindymas hipertenzija neplanuotai vykęs gimdymas, gimdymo metu patirtas skausmas, ir skausmas po gimdymo, skausmas žindymo metu — visa tai prisideda prie to, kad mama gali pajusti depresijos simptomus ar jai gali būti diagnozuota depresija.

Ilgalaikis žindymas naudingas ne tik kūdikiui, bet ir mamai: atrastos sąsajos su dar viena liga

Tyrimai rodo, kad 97 proc. O geroji žinia yra ta, kad tyrimai taip pat rodo, jog žindymas tokioms moterims yra gera priemonė atsigauti nuo patirtų traumų, palengvinti savo psichologinę būklę ir padeda nutraukti nepriežiūros, smurto ir depresijos perdavimą iš kartos į kartą.

žindymas hipertenzija

Žindymas mažina mamos patiriamą stresą Žindymas nėra vien tik maistinių medžiagų perdavimas iš mamos į vaiką. Maistinių medžiagų perdavimas yra svarbus ir turi savus privalumus, tačiau žindymas yra kievieną dieną ir naktį vykstantis mamos ir kūdikio bendravimas, kuris daro didelę teigiamą įtaką abiems.

Nustatyta, kad kūdikiui esant prie krūties mamai mažėja stresas: iš karto palengvėja žindymas hipertenzija streso keliama reakcija.

žindymas hipertenzija

Šiam efektui išgauti nepakanka kūdikį laikyti ant rankų, kūdikis iš tiesų turi savo oda liesti mamos krūtį. Žindanti žindymas hipertenzija pirmaisiais mėnesiais tai ir daro: kūdikis turėtų žįsti ne mažiau kaip kartų per parą bent minučių, o tai sudaro bent 4 val per parą, kurias mama praleidžia sumažėjusiomis streso sąlygomis — tai yra labai daug lyginant su tuo, kad nežindanti mama neturi tokių lengvai prieinamų ir reguliariai taikomų priemonių stresui sumažinti. Kūdikio buvimas prie krūties sumažina streso hormonų išsiskyrimą mamai.

Po to, kai kūdikis praleido prie krūties 30 minučių, mamos daug ramiau reaguoja į žindymas hipertenzija keliamą stresą. Mokslininkai laboratorijoje mamoms, laikiusioms savo mažylius oda prie odos, tyčia bandė sukelti stresą kalbėti apie hipertenzijos prevenciją jiems nepavyko! Šis efektas truko bent pusvalandį po kontakto su kūdikiu.

Vadinasi mamai, kuri žindo, poilsis nuo streso gali žindymas hipertenzija ne 4 val. Šis faktas labai svarbus žindymas hipertenzija mamoms, kurios nežindo ar negali žindyti savo kūdikių.

Arterinė hipertenzija

Net ir nežindant, o tiesiog glausdamos kūdikį prie krūties nebūtinai burnyte prie spenelio, tiesiog veiduku prie krūties mamos gali padėti sau atsipalaiduoti ir sumažinti savo patiriamą sresą. Jeigu mama augina neišnešiotuką arba jai reikia ištraukinėti pieną, kūdikio palaikymas prie krūties leis lengviau ištraukinėti pieną. Tiek trumpalaikis, tiek ilgalaikis stresas skatina uždegiminius procesus mamos kūne, nes patirdamas stresą mūsų kūnas spėja, kad galime patirti ir fizinius sužeidimus, į juos gali žindymas hipertenzija infekcija ir su ja reikės kovoti, todėl ima ruoštis šiai kovai.

  • Diabetikų hipertenzijos gydymas
  • Tačiau tai nėra vien tik maisto medžiagų perdavimas iš motinos vaikui.
  • Taisyklingas žindymas. Pataria laktacijos konsultantė Daiva Šniukaitė-Adner – vanagaite.lt
  • Sveikatos mokymo ir ligų prevencijos centras - Pranešimai žiniasklaidai
  • Vaistai ir kūdikio žindymas
  • Faktai, tiesos ir mitai apie pieną bei žindymą - SUMANI MAMA

Uždegiminiai procesai taip pat yra ir viena iš depresijos priežasčių. Streso sumažėjimas leidžia mamos kūnui skirti mažiau išteklių pasiruošimui kovai su infekcijomis ir tuo pačiu mažina mamos depresiją.

O žindymo tęsimas stresinėmis sąlygomis gali padėti mamai patirti žindymas hipertenzija streso pasemes.

Faktai, tiesos ir mitai apie pieną bei žindymą

Mamos depresija: pasekmės kūdikiui Gamta numatė, kad mamos negyvens idealiomis sąlygomis, todėl pasirūpino priemonėmis, kaip sumažinti neigiamas mamos sunkumų patiriamas pasekmes kūdikiui. Vokietijos mokslininkai tyrė mamų, kurioms diagnozuota depresija, kūdikius norėdami nustatyti, ar mamos depresija turi įtakos kūdikio savijautai.

žindymas hipertenzija

Paaiškėjo, kad jeigu mama serga depresija ir žindo, kūdikio smegenų veiklai tai nedaro neigiamo poveikio. Tuo tarpu iš buteliuko maitinami kūdikiai mamų, žindymas hipertenzija depresija, taip pat buvo depresyvūs — atliekant elektroencefalogramą jų smegenys skleidė panašias bangas, kaip ir suaugusiųjų, sergančių depresija. Mokslininkai pabandė išsiaiškinti kodėl ir paaiškėjo, kad žindymas neišvengiamai verčia mamas daugiau liesti, glostyti ir žiūrėti į savo kūdikius.

Depresija sergančios žindančios mamos liečia ir bendrauja su savo kūdikiais mažiau nei depresija nesergančios žindančios mamos, tačiau jos vis tiek liečia savo kūdikius ir žiūri jiems į akis ir to, pasirodo, yra gana tam, kad apsaugotų kūdikį nuo depresijos!