Padidėjęs kraujospūdis: dažnai nejaučiamas, bet labai pavojingas žudikas

Hipertenzijos vidurkis

hipertenzijos vidurkis hipertenzijos gydymas runomis

Arterinė hipertenzija Pirminė arterinė hipertenzija AH — liga, kuriai būdingas nežinomos kilmės ilgalaikis arterinio kraujospūdžio AKS padidėjimas, ilgainiui pažeidžiami organai taikiniai — širdis, smegenys, kraujagyslės ir inkstai, didėja širdies ir kraujagyslių ligų rizika.

Ligos simptomai: vienintelis simptomas ligos pradžioje — padidėjęs kraujospūdis.

Saugok širdį - galvok, ką valgai!

Kiti simptomai atsiranda vėliau, prasidėjus komplikacijoms, kurios gali pasireikšti: galvos skausmu ir svaigimu, pykinimu, vėmimu, praeinančiu paralyžiumi, spaudžiančiais skausmais krūtinėje, pilve, net sąmonės sutrikimais ar regėjimo pablogėjimu. Pavojinga yra tai, kad dauguma žmonių nežino, kad jų kraujospūdis padidėjęs, nes pakankamai gerai jaučiasi arba tokius simptomus kaip galvos svaigimas ar regėjimo pablogėjimas priskiria patiriamam nuovargiui bei stresui.

hipertenzijos vidurkis hipertenzija ir didelis cholesterolio kiekis

Norint hipertenzijos vidurkis AH diagnozę, būtina: įsitikinti, kad hipertenzija yra išliekanti; hipertenzijos vidurkis, ar ji pirminė, ar antrinė; nustatyti, kurie organai taikiniai yra pažeisti; nustatyti, kokių yra papildomų hipertenzijos vidurkis ir kraujagyslių ligų rizikos veiksnių.

Pastaruoju metu neapsiribojama tik gydytojo kabinete pamatuotu kraujospūdžio dydžiu, rekomenduojama remtis ir namų bei paros kraujospūdžio matavimais. Teisingas kraujospūdžio matavimas būtinas kiekvienoje sveikatos priežiūros sistemos grandyje, kiekvieno sergančio arterine hipertenzija paciento apsilankymo metu.

Rytinė arterinė hipertenzija: gydymo svarba Pastarojo dešimtmečio tyrimai patvirtino, kad normalios arterinio kraujo spaudimo AKS įvairovės ir hipertenzijos negalima paaiškinti vien tik amžiaus, lyties, antsvorio įtaka, stresu ar netinkama mityba. Šiuo metu nustatyta, jog kraujospūdžio dydžiui turi reikšmės genai, reguliuojantys biologiškai veiklių medžiagų renino ir angiotenzino, adrenerginę sistemą bei natrio ir kalio koncentraciją kraujuje. Teigiama, kad daugiausia kraujospūdį reguliuojančių genų išsidėsto antroje, ketvirtoje bei aštuonioliktoje chromosomose.

Sergančiam pirmine AH pacientui individualiai turi būti įvertinta širdies ir kraujagyslių ligų rizika, nes ji lemia prognozę. Keleto rizikos veiksnių buvimas, cukrinis diabetas, metabolinis sindromas ar nustatytas organų taikinių pažeidimas rodo didelę širdies ir kraujagyslių ligų riziką, net jei paciento AKS yra normalus.

hipertenzijos vidurkis liaudies vaistai nuo hipertenzijos 1 stadijos

Antrinė hipertenzija nustatoma 10 proc. Išplėstiniam sergančio arterine hipertenzija paciento tyrimui pas atitinkamos srities specialistą reikėtų nukreipti, kai įtariama antrinė hipertenzija. Nukreipti gydytojo specialisto konsultacijai reikia ir tada, kai įtariama gydymui atspari hipertenzija — būklė, kai nepasiektas tikslinis AKS pacientams, vartojantiems didžiausias gerai parinkto trijų vaistų nuo hipertenzijos derinio dozes, iš kurių vienas yra diuretikas.

hipertenzijos vidurkis kas yra hipertenzija ir kaip gydyti

Atkreiptinas dėmesys, jog trijų vaistų derinys turi būti optimalus, o vaistų dozės — tinkamiausios dažniausiai maksimalios.