Klastinga aterosklerozė užklumpa netikėtai

Aterosklerozinė hipertenzija

Turinys

  Ką daryti esant padidėjusiam cholesterolio kiekiui? Atsakymus į šiuos klausimus pateikia ir savo žiniomis dalinasi sveikatos priežiūros centro ,Sostinės diagnostika" šeimos gydytojas Artūras Mockus.

  Šio proceso metu arterijose susidaro aterosklerozinės plokštelės ateromos. Aterosklerozė pažeidžia gyvybiškai svarbias kraujagysles — arterijas, kuriomis kraujas neša organizmo audiniams deguonį ir maisto medžiagas.

  Dažniausiai aterosklerozinės plokštelės randamos aterosklerozinė hipertenzija, pakinklio, miego, klubinėse arterijose ir aortoje. Šiuos rizikos veiksnius mes galime pašalinti, tačiau aterosklerozę įtakoja ir nekeičiamieji rizikos veiksniai — amžius, vyriškoji lytis, paveldimumas. Pradžioje rizikos veiksniai cholesterolis, padidėjęs kraujospūdis, rūkymas ir kt.

  kokios yra hipertenzijos komplikacijos

  Jis netenka savo apsauginės funkcijos, tampa pralaidus uždegiminėms kraujo ląstelėms ir cholesteroliui. Susiformuoja ankstyvasis aterosklerozinis pažeidimas — riebalinė dėmė. Vėliau pažeidimas didėja, jame kaupiasi ne tik cholesterolis, bet ir įvairios ląstelės, medžiagos, kalcis — formuojasi aterosklerozinė plokštelė.

  po hipertenzijos priepuolio

  Tokia didėjanti plokštelė vis labiau siaurina arteriją ir trukdo tekėti kraujui. Jautriausios aterosklerozei yra širdies raumenį maitinančios koronarinės vainikinės arterijos.

  saulėgrąžų sėklos gydant hipertenziją

  Aterosklerozinę plokštelę sudaro riebalinė šerdis jos pagrindas — cholesterolis ir dangalas iš mūsų organizmą sudarančio jungiamojo audinio, skiriantis plokštelę nuo kraujo.